Neskatoties uz to, ka ārkārtas situācija valstī ir atcelta, tomēr daļa no atbalsta punktiem uzņēmējiem vēl joprojām ir spēkā saskaņā ar “Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumu”. Euroaudit atgādina, kādu atbalstu uzņēmējiem ir iespējams saņemt:
- Nodokļu brīvdienas tekošajiem nodokļu maksājumiem. Uzņēmums var vērsties līdz 30.12.2020. VID ar iesniegumu par termiņpagarinājuma piešķiršanu. Uzņēmumam ne vēlāk kā 15 dienu laikā pēc maksājuma termiņa iestāšanās jāiesniedz VID pamatotu iesniegumu. VID ir tiesības nokavēto nodokļu maksājumu samaksu sadalīt termiņos vai atlikt uz laiku līdz trim gadiem, skaitot no iesnieguma iesniegšanas dienas. Nokavētajam nodokļu maksājumam, kuram piešķirts nodokļu samaksas termiņa pagarinājums netiek aprēķināta nokavējuma nauda.
- Iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) maksātājs par 2020. taksācijas gadu neveic noteiktos IIN avansa maksājumus no saimnieciskās darbības ienākuma. Šis nosacījums attiecināms uz avansa maksājumiem, sākot ar 2020. gada 1. janvāri. IIN maksātājs IIN avansa maksājumus no saimnieciskās darbības ienākuma par 2020. taksācijas gadu var veikt labprātīgi.
- Līdz 2020. gada 31. decembrim VID pienākums ir pārmaksātā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) atmaksu veikt īsākā termiņā, lai nodrošinātu ātrāku finanšu līdzekļu apriti.
- Pašvaldībām 2020. gadā ir tiesības noteikt citus nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņus, kas atšķiras no likumā "Par nekustamā īpašuma nodokli" noteiktajiem, tos pārceļot uz vēlāku laiku 2020. gada ietvaros. Nodokļa maksājumam, kuram pašvaldība noteikusi citu samaksas termiņu un kurš ir veikts šajā pašvaldības noteiktajā termiņā, netiek aprēķināta nokavējuma nauda.
Līdz ar Administratīvās atbildības likuma stāšanos spēkā 2020. gada 1. jūlijā, spēkā stājušies arī grozījumi likumā “Par nodokļiem un nodevām”. Tie nosaka nodokļu jomas administratīvos pārkāpumus, piemērojamos sodus, kā arī institūcijas, kuras veic administratīvā pārkāpuma procesu.
Turpmāk administratīvā atbildība nodokļu jomā ir noteikta par šādiem pārkāpumiem: